Focusing jest naturalną umiejętnością, którą odkryto, przyglądając się temu, co robią ludzie, którzy doświadczają korzystnej zmiany. Jest to skupienie na własnym ciele i uświadamianie sobie tego, co czujemy w danej chwili.

Wielu ludzi nie ma kontaktu ze swoimi uczuciami i pragnieniami. Focusing, czyli szczególne skupienie uwagi i otwarte nastawienie do doświadczanych poczuć, uczuć, myśli i wrażeń sprowadza ludzi ponownie do ciała i do kontaktu z tym, co jest dla nich prawdziwe.

Focusing służy docieraniu do głębokich pokładów pamięci ciała i psychiki, niedostępnych z poziomu kognitywnego czy w terapii narracyjnej. Jest nauką i praktyką kontaktu z ciałem poprzez felt sense. Nie jest terapią, choć ma taki skutek i może być wspierająca w tej drodze uwalniania emocji oraz blokujących wzorców i przekonań.
Prowadzi do większej autoregulacji i harmonii ciała/umysłu.

Jeśli masz za sobą doświadczenie praktyki empatii, NVC, coachingu uwzględniającego poziom ciała, uważności (mindfulness), innej formy medytacji czy psychoterapii, przekonasz się w jak w dostępny i praktyczny sposób Focusing znacząco pogłębi Twój kontakt i relację z ciałem. I z samą/samym sobą.

Focusing jest metodą świadomości ciała/umysłu, która pomaga doświadczyć więcej lekkości, jasności oraz uwolnienia od starych wzorców emocjonalnych. Focusing zaprasza Cię do zainteresowania się emocjami, które pojawiają się, kiedy kierujesz uwagę do ciała. Ten typ uwagi sprawia, że emocje mogą się transformować.
Często już od pierwszej sesji doświadczysz jak nawet najtrudniejsze emocje mogą być źródłem pozytywnej zmiany i rozwoju.

FOCUSING POMAGA:
– odkrywać świat ciała i umysłu – jego odczuwanie, emocje, uczucia, doświadczenia przepływu życia
– poznać siebie – tę część bardziej znaną i tę, którą zauważamy kątem oka czy we snach.
– znaleźć w sobie bezpieczeństwo – miejsce w sobie, z którego można mierzyć się różnymi sprawami,
relacjami, również z tymi najtrudniejszymi
– rozwiązywać własne konflikty wewnętrzne – odnajdując dostęp do lekkości i przepływu
– odnaleźć poczucie swojej własnej wartości
– akceptować i kochać siebie

___________________

Jeśli chciałbyś skontaktować się z nieświadomymi poziomami czucia i rozumienia siebie oraz tego, co wokół nas oraz sięgnąć do nieświadomości ciała, żeby wydobyć to, co na dany moment stanowi nieodczute, nieznane i zintegrować w procesie łączenia świadomości z ciałem, to zapraszamy!

___________________

Agnieszka Klimek, CFP, SEP

www.Focusing.pl

Moje poszukiwania odpowiedzi na wiele życiowych pytań, poprowadziły mnie na ścieżkę poznawania siebie oraz poznawania wielu form pracy z doświadczeniem, pracy psychologicznej i pracy psychoterapeutycznej. Obok psychologii akademickiej najbardziej zainteresowała mnie psychologia jungowska i psychoterapia humanistyczna i doświadczeniowa.

Jednym z największym odkryć i darów od życia było poznanie focusingu i felt sense, jako formy pośredniej pomiędzy terapią a medytacją: pewnego rodzaju prostego i delikatnego towarzyszenia doświadczaniu, które zawiera wszystkie powyższe podejścia i jest niezwykle skuteczne.

Focusingu uczyłam się od 2012 r. od Ann Weiser Cornell, Barbary McGavin, Eugene’a Gendlina i Petera Gilla i wielu innych nauczycieli.

Skończyłam kurs nauczycielski Focusingu nakierowanego na Relacje Wewnętrzne oraz szereg szkoleń zaawansowanych m.in:Treasure Maps to the Soul, Navigating the Edge, Releasing the Blocks to Actions, Philosophy. Focusing and Dreams, Focusing Demonstrations, Focusing and Mindfulness, Focusing and Trauma.

Przetłumaczyłam 2 książki o focusingu:
Focusing. Mądrość ciała (2015) i Podręcznik Focusingu (w przygotowaniu).

Od 2011 r. szkolę się postjungowskim nurcie psychoterapii według Psychologii procesu. Od 2013 r. oraz uczę się pracy z traumą wg Somatic Experiencing i od 2018 r. jestem certyfikowaną terapeutką tego podejścia. Jestem certyfikowanym coachem w podejeściu Zen Coaching oraz członkinią Instytutu The International Focusing Institute w USA.

Prowadzę sesje indywidualne focusingu oraz sesje terapii traumy wg Somatic Experiencing i EMDR. Uczę umiejętności focusingu w szkoleniach stacjonarnych i przez internet. Włączam focusing do pracy psychoterapeutycznej i coachingowej.

Sprawdź ofertę warsztatów, które prowadzi Agnieszka

ZOBACZ TERMINY >>

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zapisz się <span> do newslettera </span>

Zapisz się do newslettera