CORrelation

CORrelation to przestrzeń, która poprzez ofertę psychoterapii indywidualnej (stacjonarnej we Wrocławiu oraz on-line), warsztaty i szkolenia oferuje możliwość odkrywania, doświadczania i rozwijania świadomości, ze szczególnym uwzględnieniem świadomości ciała.  Psychoterapia prowadzona jest w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt. Praca warsztatowa bazuje na praktyce uważności i świadomości ciała.

Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem inspiruję do coraz bardziej świadomego życia: wchodzenia w codzienność z uważnością i szacunkiem do wszystkiego, co nas współtworzy. Mając świadomość, że:

Tylko w teraźniejszości istniejemy. Tylko tu i teraz możemy doświadczać naszego ciała, poruszeń serca i głębokiego zachwytu nad tym, co się właśnie zdarza.

/Joanna Wrześniowska/

oraz podążając za słowami:

Świadomość własnego ciała daje nam kontakt ze światem wewnętrznym, z mapą organizmu.

/Bessel van der Kolk/

tworzę bezpieczną przestrzeń, która umożliwia “poczucie siebie” na nowo, poznanie języka jakim ciało komunikuje się z nami oraz wejście w proces ważnych zmian, które dają początek pogłębianiu doświadczania świata.  Słucham i wspieram swoją obecnością –  wiedzą i doświadczeniem,  aby następnie osoba kliencka słuchała i rozumiała siebie.

Towarzyszę moim Klientkom i Klientom w drodze do siebie, w procesie zmiany, która pozwala osiągnąć dobrostan fizyczny i emocjonalny.

Dlaczego nazwa

CORrelation?

Inspiracją było uświadomienie sobie, że wszystko “w czym” żyjemy: budujemy relacje, tworzymy związki, wychowujemy dzieci, pracujemy, ale też bawimy się, cieszymy i martwimy jest de facto procesem.

Nie ma tutaj zatrzymania, stałego, niezmiennego konstruktu, określonej struktury. Jednak nie w negatywnym znaczeniu – po prostu wszystko, co składa się na naszą codzienność, wciąż i wciąż się na nowo tworzy.

Jest zawsze nowe, świeże i zaskakujące!

Doświadczenie, przede wszystkim z poziomu ciała, pokazuje, że to wszystko następuje dzięki korelacji, czyli wyjątkowej współzależności między wszystkim i wszystkimi – pomiędzy zmiennymi elementami rzeczywistości!

Przekonanie, że warto uczynić krok ku poszerzeniu własnej percepcji – i w efekcie zmianie jakości życia właśnie poprzez pogłębianie świadomości ciała – doprowadziło do stworzenia CORrelation.

Dlatego też z uważnością i radością towarzyszę od kilku lat także Wam na tej drodze. Dzielę się wiedzą, połączeniem psychologii, neuronauk, technik uważności, ale też praktyki medytacyjnej zen.

ZAPRASZAM