Każdy z nas doświadcza lęku, który rodzi się w tych dwóch obszarach mózgu. Umiejętność rozróżnienia jaki rodzaj lęku u nas dominuje w tym konkretnym momencie, to podstawa radzenia sobie z lękiem.

Warsztat jest propozycją dla osób, które:

 • chciałyby zrozumieć istotę swojego lęku oraz czynniki, które go aktywują
 •  są zainteresowane mechanizmami powstawania lęku i praktyką przeciwdziałania zaburzeniom lękowym
 • potrzebują sprawdzonych praktyk radzenia sobie ze stresem opartych na rzetelnej neurowiedzy
 •  potrzebują zaplanować strategie radzenia sobie ze swoim lękiem
  które wspierają osoby lękowe
 • są gotowe na zmianę schematów działania swojego mózgu
Lęk jest wszędzie i tak naprawdę to nie on powinien celem naszych działań, ale nasze myśli i reakcje na zdarzenia, które mogą wywołać lęk.
Aby poradzić sobie z lękiem, nie wystarczą leki, terapia, ale potrzebna jest także wiedza na temat lęku oraz wiedza na swój temat, określana jako samoświadomość, czyli jak my myślimy i jak reagujemy w codzienności, w której aż roi się od stresogennych sytuacji.

 

Korzyści

 • zrozumiesz specyfikę zaburzeń lękowych
 • poznasz mechanizmy aktywizujące i podtrzymujące lęk
 • zyskasz praktyczne narzędzia do pracy z lękiem
 • poznasz najnowsze badania z dziedziny neuronauk, które wspierają osoby lękowe
 • zaplanujesz swój osobisty program przeciwdziałania atakom lęku
 • zyskasz wiedzę i techniki do wspierania osób lękowych

Dwudniowy warsztat wesprze w budowaniu podstawowej świadomości ciała oraz wyposaży w ważne umiejętności radzenia sobie z lękiem, oswajania ataków paniki.

To doskonała okazja do poczucia, czym jest odpowiedzialność za naszą rzeczywistość i jak zacząć proces transformacji siebie bez odrzucania jakiejkolwiek części swojej tożsamości.

Formuła

 • warsztaty opierają się na części teoretycznej, jednak większy udział stanowią ćwiczenia i praktyka
 • warsztaty trwają dwa dni: sobota godz.10.00-18.00, niedziela godz.10.00-15.00 (przewidziana jest przerwa obiadowa oraz przerwy kawowe w miarę potrzeb uczestników)
 • miejsce warsztatu – M.A.Ukochana, Katowice, ul. Kościuszki 38/14

Prowadząca

Agnieszka Bonar

Certyfikowana trenerka rozwoju osobistego (Holistyczna Szkoła Trenerów).

Z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób.

Od ponad 17 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Założycielka CorRelation – przestrzeni do rozwijania  świadomości ciała. Prowadzi warsztaty dotyczące odkrywania i rozwijania świadomości ciała oraz praktykowania uważności poprzez ciało.

Zafascynowana połączeniem rozwoju osobistego i psychologii z neuronaukami, a szczególnie  nowymi technikami pracy poprzez ciało, takimi jak: SE (Somatic Experiencing) , TRE (Tension, Trauma and Stress Releasing Exercises) oraz włączeniem praktyki uważności w codzienność.

Współtworzy Fundację Willigisa Jagera „Mądrość Wschodu i Zachodu. Współautorka bloga www.wszystkoJEDNO.org (regularne publikacje wpisów dotyczących ciała) oraz redaktorka książek wydawanych przez Fundację. Zaangażowana w praktykę zen w ramach świeckiej linii zen Pusta Chmura.

ZAPISY:

tel. 694-463-015

mail agnieszka.bonar@correlation.pl

CENA:

540 zł za dwudniowy warsztat

/zaliczka 200 zł do tygodnia od zapisu/

Zapisz się <span> do newslettera </span>

Zapisz się do newslettera