

Każdy z nas doświadcza lęku, który rodzi się w tych dwóch obszarach mózgu. Umiejętność rozróżnienia jaki rodzaj lęku u nas dominuje w tym konkretnym momencie, to podstawa radzenia sobie z lękiem.
Warsztat jest propozycją dla osób, które:
-
chciałyby zrozumieć istotę swojego lęku oraz czynniki, które go aktywują
-
są zainteresowane mechanizmami powstawania lęku i praktyką przeciwdziałania zaburzeniom lękowym
-
potrzebują sprawdzonych praktyk radzenia sobie ze stresem opartych na rzetelnej neurowiedzy
-
potrzebują zaplanować strategie radzenia sobie ze swoim lękiem
które wspierają osoby lękowe -
są gotowe na zmianę schematów działania swojego mózgu
Lęk jest wszędzie i tak naprawdę to nie on powinien celem naszych działań, ale nasze myśli i reakcje na zdarzenia, które mogą wywołać lęk.Aby poradzić sobie z lękiem, nie wystarczą leki, terapia, ale potrzebna jest także wiedza na temat lęku oraz wiedza na swój temat, określana jako samoświadomość, czyli jak my myślimy i jak reagujemy w codzienności, w której aż roi się od stresogennych sytuacji.
Korzyści
- zrozumiesz specyfikę zaburzeń lękowych
- poznasz mechanizmy aktywizujące i podtrzymujące lęk
- zyskasz praktyczne narzędzia do pracy z lękiem
- poznasz najnowsze badania z dziedziny neuronauk, które wspierają osoby lękowe
- zaplanujesz swój osobisty program przeciwdziałania atakom lęku
- zyskasz wiedzę i techniki do wspierania osób lękowych
Dwudniowy warsztat wesprze w budowaniu podstawowej świadomości ciała oraz wyposaży w ważne umiejętności radzenia sobie z lękiem, oswajania ataków paniki.
To doskonała okazja do poczucia, czym jest odpowiedzialność za naszą rzeczywistość i jak zacząć proces transformacji siebie bez odrzucania jakiejkolwiek części swojej tożsamości.
Formuła
- warsztaty opierają się na części teoretycznej, jednak większy udział stanowią ćwiczenia i praktyka
- warsztaty trwają dwa dni: sobota godz.10.00-18.00, niedziela godz.10.00-15.00 (przewidziana jest przerwa obiadowa oraz przerwy kawowe w miarę potrzeb uczestników)
- miejsce warsztatu – Warszawa, ul. Dolna 21, siedziba Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu
Prowadząca
Agnieszka Bonar
Certyfikowana trenerka rozwoju osobistego (Holistyczna Szkoła Trenerów).
Z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób.
Od ponad 17 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Założycielka CorRelation – przestrzeni do rozwijania świadomości ciała. Prowadzi warsztaty dotyczące odkrywania i rozwijania świadomości ciała oraz praktykowania uważności poprzez ciało.
Zafascynowana połączeniem rozwoju osobistego i psychologii z neuronaukami, a szczególnie nowymi technikami pracy poprzez ciało, takimi jak: SE (Somatic Experiencing) , TRE (Tension, Trauma and Stress Releasing Exercises) oraz włączeniem praktyki uważności w codzienność.
Współtworzy Fundację Willigisa Jagera „Mądrość Wschodu i Zachodu. Współautorka bloga www.wszystkoJEDNO.org (regularne publikacje wpisów dotyczących ciała) oraz redaktorka książek wydawanych przez Fundację. Zaangażowana w praktykę zen w ramach świeckiej linii zen Pusta Chmura.
ZAPISY:
tel. 694-463-015
mail agnieszka.bonar@correlation.pl
CENA:
490 zł za dwudniowy warsztat
/zaliczka 190 zł do tygodnia od zapisu/