CORrelation

O nas

CORrelation to przestrzeń, która poprzez warsztaty i szkolenia oferuje możliwość odkrywania, doświadczania i rozwijania świadomości ciała. Jest to umiejętność, która prędzej czy później, “upomni się” o siebie w życiu codziennym, podczas rozwoju osobistego, pracy terapeutycznej czy w praktykach medytacyjnych.  Wspiera także w pracy z Wewnętrznym Dzieckiem, w “uzdrawianiu” relacji matka-córka oraz w rozwijaniu rezyliencji.

Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem inspiruje do coraz bardziej świadomego życia: wchodzenia w codzienność z uważnością i szacunkiem do wszystkiego, co nas współtworzy. Mając świadomość, że:

Tylko w teraźniejszości istniejemy. Tylko tu i teraz możemy doświadczać naszego ciała, poruszeń serca i głębokiego zachwytu nad tym, co się właśnie zdarza.

/Joanna Wrześniowska/

oraz podążając za słowami:

Świadomość własnego ciała daje nam kontakt ze światem wewnętrznym, z mapą organizmu.

/Bessel van der Kolk/

tworzy przestrzeń, która umożliwia “poczucie siebie” na nowo, poznanie języka jakim ciało komunikuje się z nami oraz wejście w proces ważnych zmian, które dają początek pogłębianiu doświadczania świata.

To ważny krok ku poprawie jakości życia i komunikacji z innymi ludźmi oraz otwierania się na naszą wewnętrzną mądrość, z którą mamy kontakt właśnie poprzez nasze ciało.

Dlaczego nazwa

CORrelation?

Inspiracją było uświadomienie sobie, że wszystko “w czym” żyjemy: budujemy relacje, tworzymy związki, wychowujemy dzieci, pracujemy, ale też bawimy się, cieszymy i martwimy jest de facto procesem.

Nie ma tutaj zatrzymania, stałego, niezmiennego konstruktu, określonej struktury. Jednak nie w negatywnym znaczeniu – po prostu wszystko, co składa się na naszą codzienność, wciąż i wciąż się na nowo tworzy.

Jest zawsze nowe, świeże i zaskakujące!

Doświadczenie, przede wszystkim z poziomu ciała, pokazuje, że to wszystko następuje dzięki korelacji, czyli wyjątkowej współzależności między wszystkim i wszystkimi – pomiędzy zmiennymi elementami rzeczywistości!

Przekonanie, że warto uczynić krok ku poszerzeniu własnej percepcji – i w efekcie zmianie jakości życia właśnie poprzez pogłębianie świadomości ciała – doprowadziło do stworzenia CORrelation.

Dlatego też z uważnością i radością towarzyszę od kilku lat także Wam na tej drodze. Dzielę się wiedzą, połączeniem psychologii, neuronauk, technik uważności, ale też praktyki medytacyjnej zen.

ZAPRASZAMY